Jak Pielęgnować Tatuaż Zimą?

Jak Pielęgnować Tatuaż Zimą?

Pielęgnacja tatuaży zimą jest bardzo ważna!

Co dzieje się z tatuażem zimą?

W okresie zimowym, ochronny płaszcz lipidowy naszej skóry znacznie się osłabia. Skóra staje się wrażliwsza, a krew dostarcza do komórek zdecydowanie mniej tlenu. Suche i zimne powietrze wyciąga z niej wilgoć, co powoduje utratę elastyczności, łuszczenie oraz wywołuje szorstkość.

Pod wpływem podrażnień i braku nawilżenia nasze tatuaże tracą na intensywności i wyglądają mniej atrakcyjnie.

Prawidłowa Pielęgnacja Tatuażu

Kluczowa w okresie zimowym jest także odpowiednia pielęgnacja świeżo wykonanego tatuażu oraz przygotowanie skóry przed sesją tatuowania.

Zimą należy używać tłustych kremów/masełek na bazie olejów naturalnych, ponieważ woda zawarta w kremach nawilżających, przy niskiej temperaturze może wywoływać przekrwienie i odmrożenie skóry.

Skład Kosmetyków do Pielęgnacji Tatuażu

Bardzo istotne jest więc dokładne czytanie składu kupowanych produktów do gojenia i pielęgnacji.

Jak wiadomo, skóra sucha szybciej poddaje się procesowi starzenia, w związku z tym, jeżeli odpowiednio nie zadbasz o nawilżanie i pielęgnację swojego tatuażu, z biegiem czasu będzie on tracił na wyglądzie.

Produkty Balm Tattoo

Gama naszych produktów to kremy i masełka do gojenia i codziennej pielęgnacji Waszych tatuaży. Stworzone są na bazie naturalnych olejów roślinnych, zawierają witaminy A i E, przyspieszają regenerację naskórka oraz odbudowują barierę lipidową tworząc warstwę, która chroni naszą skórę przed nadmiernym wysychaniem.

Zobacz więcej… 

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping